Jeśli zdecydujesz się na pomoc dla swojego dziecka metodą Davisa, to będzie to, jak już wiesz, najpierw tydzień pracy, podczas którego twoje dziecko nauczy się, w jaki sposób wykorzystać swoje naturalne zdolności do skorygowania problemu z uczeniem się.

Zaczniemy od, jak to nazywa Davis, « zainstalowania narzędzi », dzięki którym twoje dziecko będzie mogło nauczyć się, jak włączyć « tłumacza myślenia 3D », kiedy będzie chciało i potrzebowało się czegoś skutecznie i trwale nauczyć. Potem wspólnie zaczniemy szukać miejsc, w których puzzle są porozrzucane. Może będzie to czytanie, może ortografia, albo liczby. Pokażę wam jak je porządkować. Na wszystko jest metoda. Piszę „zaczniemy”, bo na pewno nie umknęło ci, że to początek pracy z dzieckiem, którą będziesz kontynuował po programie w domu każdego dnia. Każdego dnia kilka poukładanych puzzli na półkach. Zobaczysz, jak szybko zbierze się ich cała uporządkowana ściana. Zobaczysz efekty. Twoje dziecko zacznie samodzielnie pracować, stanie się spokojniejsze. Ty także… bo będziesz wiedział, co się dzieje i jak sobie z tym poradzić. Pokażę ci jak. Będzie konkretnie i na temat.
A po programie, jeśli będziesz potrzebował pomocy, to zawsze możesz do mnie zadzwonić, z chęcią ci pomogę, a jeśli zajdzie potrzeba – spotkam. Ale oczywiście możesz też zadzwonić albo wysłać sms-a, żeby powiedzieć « dzień dobry, u nas wszystko ok, Marek czy Zosia dostał(a) 6 z historii.», będzie mi bardzo milo.

Davis porównuje swoją metodę do uwolnienia dżina z lampy.

Pamiętasz bajkę o lampie Aladyna? Twoje dziecko też nauczy się uwalniać swojego dżina z lampy. Ale muszę cię uprzedzić, że gdy już się to stanie, sam będziesz zaskoczony, czasem może nawet zirytowany bogactwem skojarzeń, wyobraźnią, trafnością spostrzeżeń. Może nawet będziesz musiał się nieźle nieraz nagłówkować nad odpowiedzią, pogrzebać w książkach, internecie. Myślenie twojego dziecka, to jak jazda wyścigowym ferrari, a Ty może masz tylko solidnego jeepa… Przygotuj się na szybką jazdę po autostradzie. Czasem nie nadążysz, twoje małe ferrari się wkurzy, że za wolno myślisz, nie potrafisz, on chce szybko, mu szkoda czasu. Czasem usłyszysz tylko grzmot silników. Już go nie ma. Trudno, tym razem się nie udało. Tylko spokój może cię uratować. Opanowanie i metoda. Dasz radę.
Ale może zastanawiasz się jeszcze, dlaczego taki program trwa aż cały tydzień, czyli 5 dni po 6 godzin dziennie? Dlatego, właśnie, że twoje dziecko to małe ferrari, które automatycznie włącza swój silnik 3D, automatycznie zmienia biegi: dezorientuje się, pędzi przed siebie. Musi nauczyć się, jak może zwolnić, by zacząć zauważać to, co mija po drodze. Możemy mu pokazać, że warto zwolnić, szczególnie, kiedy chce się czegoś nauczyć. Zastąpić jeden automatyzm innym. To trochę musi trwać, ale jest do zrobienia, ty też nie nauczyłeś się grać na gitarze w jeden dzień.

JAKICH REZULTATÓW MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ PO ODBYTYM PROGRAMIE DAVISA® ?

  • przejęcie kontroli nad dezorientacją ,
  • poprawa koncentracji i uwagi,
  • zdecydowana poprawa umiejętności czytania i / lub liczenia oraz zdolności uczenia się,
  • lepsza samoocena i wyraźne postrzeganie umiejętności osobistych

,
  • zwiększenie motywacji do nauki i działania

,
  • skuteczniejsze radzenie sobie z emocjami i stresem,
  • lepsze wykorzystanie posiadanego potencjału.

I zobaczysz, jak łatwo twoje dziecko będzie potrafiło się uczyć ! I stanie się to dla niego przyjemne. Kto by pomyślał ? Bo będzie wiedziało jak. Przestanie być wystraszone swoją « innością » i stanie się pewniejsze siebie.