Pytasz może jak długo będzie trwało to « sprzątanie »? Zaczyna się ono 5-dniowym programem, potem będzie to twoja systematyczna praca z dzieckiem w domu. Podczas programu pokażę ci, jak z nim pracować, na co zwracać uwagę. Nie będę ukrywała, że rezultat będzie zależał od jego chęci i od systematyczności pracy w domu. Średnio potrzebować będziesz kliku miesięcy, może pół roku na skorygowanie symptomów dysleksji.  Nie ma reguły. W każdym razie pierwsze efekty dziecko, ty i nauczyciele zobaczycie bardzo szybko.
I pamiętaj, nic z nim nie zrobisz, jeśli tego nie będzie chciało. Ono musi wiedzieć (= widzieć, tak, twoje dziecko musi to zobaczyć ☺), dlaczego warto jest umieć czytać, pisać, czy liczyć. Potem przekona się, że przyjemnie jest mieć dobre oceny w szkole i odetchnie z ulgą, że wcale nie jest takie głupie, jak o sobie myślało….
Ale przedtem zadanie dla ciebie, jeśli jeszcze nie ułożyłaś swoich « puzzli » : z twoim dzieckiem wszystko jest w porządku, masz dar bycia mamą lub tatą małej indywidualności, która myśli w specyficzny sposób, i której trzeba czasem pomóc  znaleźć sposób na poskładanie puzzli.